V školskom roku 2014-15 sa žiaci tried KVINTA a I.A zapojili do projektu Hello my friends v rámci programu eTwinning. Cieľom projektu bolo spoznávať život rovesníkov v inej krajine, konkrétne v Turecku, prostredníctvom listov a vytvorenia prezentácie školy. My sme sa namiesto prezentácie rozhodli vytvoriť video, v ktorom žiaci po anglicky predstavili našu školu – jej priestory a svojich učiteľov. Jednotlivé časti videa sami nahrávali a konečnú podobu s hudbou a efektmi vytvoril Vladimír Šimko z Kvinty, za čo mu srdečne ďakujeme.  - link na video -

Z Tureckej školy ATAKUM ANADULU LISESI v meste SAMSUN, sme dostali dve milé prezentácie a pozvanie na kebab :-)

Prezentácie si môžete pozrieť aj vy: prezentácia 1prezentácia 2

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

mep_10_01.jpg