Február sa pre niektorých z našich radov začal anglickým týždňom. Navštívili nás anglicky hovoriaci lektori –  Chris z Veľkej Británie a Ryan z USA. Žiaci zažili veľa vtipných situácií, precvičili si svoje doterajšie poznatky a naučili sa veľa nového, čo potvrdzujú i oni sami:                        fotografie z akcie.

  • „Tento týždeň bol veľmi super. Veľa som sa naučila a zistila, že Chris (myslím, že ako jediný Brit) nemá rád čaj.“
  • „Bolo dobre a chcel by som sa ešte raz zúčastniť. Doporučujem všetkým.“
  • „Počas tohto týždňa som zistila, koľko toho vlastne viem a tiež ma pobavilo, že aj keď majú Chris a Ryan „rovnaký“ jazyk, tak úplne si nerozumejú.“
  • „Ubehlo to ako šibnutím čarovného prútika. Veľa sme si zopakovali a veľa sme sa naučili. Tým, že sa skoro všetko uskutočňovalo prostredníctvom hier, boli tieto hodiny oveľa pútavejšie.
  • „Mňa osobne najviac prekvapilo to, koľko sme sa vlastne naučili. Také hravé a také zábavné to bolo. Chris a Ryan, budete mi chýbať!“

(žiaci prímy A, tercie A a kvarty A)

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

logo_cb_1.jpg