Všetci sa učíme anglický jazyk a počas rokov strávených na našej škole urobíme v anglických jazykových zručnostiach obrovský pokrok. Avšak nikdy doteraz sme neskúmali, kto vie toho najviac o anglicky hovoriacich krajinách. Preto sme sa v týchto dňoch rozhodli, že to zistíme. Od 4.11. do 5.11. 2014 boli testovaní študenti  všetkých tried od tercie až po maturantov. Vedomostný kvíz bol skutočne náročný. Obsahoval otázky z oblasti geografie, kultúry, tradícií, histórie i vedy. Test aj s kľúčom správnych odpovedí si môžete pozrieť TU.

Celoškolským víťazom sa stala Eliška Korbeľová z I. A triedy. Len o jeden bod za ňou skončil Samuel Randiak z I.A. Ďalšie vynikajúce výsledky dosiahli: Mário Kožienka z III.A, Marek Taraj z I.A, Pavol Kožienka z I.A, Rastislav Kordiak z III.A a Matúš Mahút z III.A.

Všetkým srdečne gratulujeme! Víťazke bude udelená vecná cena – anglická kniha

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_divadlo.jpg