V týždni od 27. 11. sme na našej škole intenzívnejšie, ako inokedy BOJOVALI PROTI STRESU.
Každý rok si na boj vyberáme iné „zbrane“. Tento rok – motivovaní našimi výborne tanečne disponovanými štvrtákmi, bola voľba jednoznačná. Pretože už od malička nás učia, že si máme brať príklad od starších, tak sme si ho zobrali od našej IV. A a bojovali sme TANCOM.
Tanečnou školou, ktorá prebiehala v učebni študentských aktivít (USA) pod vedením pani profesorky Kleinovej Marković a učiteliek tanca z tercie: TAMARKY, MARTINKY, MONIKY, BIANKY, ANIČKY, SIMONKY a KATKY „prešli“ všetky triedy. Dievčatá naučili svojich spolužiakov tancovať LINEDANCE a ako bonus aj SALSU.
V stredu cez veľkú prestávku sme sa všetci študenti našej školy stretli v športovej hale, kde nám najskôr naši štvrtáci zatancovali ich nezabudnuteľnú ZUZULIENKU, a potom sme sa všetci roztancovali v rytme linedance. Bola to super tanečná veľká prestávka. Tancovali spolu veľkí aj malí – od primánov po maturantov. Dokonca naši oktaváni (keďže dnes pozývali na svoju stužkovú – tancovali v spoločenskom oblečení: obleky, kravaty, šaty, lodičky, ...)

Fotografie a video (uverejníme čoskoro)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

mep_10_01.jpg