Na jeseň každého roka vyhlasuje Európska asociácia líg proti rakovine (ECL) Týždeň proti rakovine, ktorý sa uskutočňuje tento rok od 13. 10 – 17. 10. V rámci neho naša škola zúčastňuje alebo organizuje viacero aktivít:
•    10. 10. – 12. 10. sa 2 študentky III. A – Simona Kapalová a Viktória Mydlárová spolu s p. p. Ťapákovou zúčastnili workshopu v Tatrách. ktorý organizovala Liga proti rakovine. V rámci worksopu prebehla aj súťaž. Súťažiaci z celého Slovenska  (takmer 40 škôl) boli rozdelení do 9 skupín a skupina s našimi babami skončila na 2. mieste. GRATULUJEME !!!
•    16. 10. v spolupráci so Slovak Medical Students´Association budú prebiehať besedy na tému: PRVÁ GYNEKOLOGICKÁ PREHLIADKA, pre dievčatá z tried: KTA, SPA, OKA, I. A, II. A, III. A, IV. A
•    16. 10. bude vo vestibule školy ochutnávka zdravých nátierok, ktoré pre svojich spolužiakov pripravia študenti prímy a III. A
Počas aktivít Týždňa proti rakovine sa už tradične koná Deň jabĺk, keď na našej škole chodíme oblečení v hornej polovici tela vo farbách jabĺk a dobrovoľníci rozdávajú čerstvé šťavnaté jablká, aby aj takto pripomínali svojim spolužiakom potrebu pamätať na zdravý životný štýl. Jablko taktiež symbolizuje náhradu za cigarety, ktorej sa, žiaľ, dnešná mládež omnoho viac chytá ako zdravého ovocia.
•    16. 10. bude NÁŠ farebný ČERVENO – ZELENO – ŽLTÝ DEŇ JABĹK, ktorý sme presunuli na štvrtok práve pre to, aby si ho naposledy užili aj naši štvrtáci (lebo v piatok už budú mať sviatočné „stužkové róby“).

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

literarna exkurzia_titl.jpg