Dňa 26.9.2014 sa žiaci prímy a sekundy zúčastnili celoslovenskej akcie: NOC VÝSKUMNÍKOV  v Banskej Bystrici. Začali sme prednáškou a prezentáciou o Živote na stredovekom hrade a meste. Bližšie nám ukázali, ako sa žilo na Zvolenskom hrade a v meste Banská Bystrica. Potom sme navštívili výstavné stánky, v ktorých sme si vyskúšali svoju šikovnosť a zručnosť, zopakovali si a naučili sme sa niečo nové z oblasti fyziky, chémie, biológie, matematiky a geografie. Na záver sme mali  peknú prechádzku do hvezdárne na Vartovke. Prezreli sme si hvezdáreň, pozorovali sme ďalekohľadom Slnko, prešli sme sa okolo kupoly, kde bol krásny výhľad na Banskú Bystricu. Nakoniec sme mali krátku prednášku o Slnečnej sústave a našej galaxií. Cestou domov sme si zaspievali známe ľudové pesničky. No a o rok by sme si to chceli zopakovať. - fotografie -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

ukoncenie rekonstrukcie.jpg