Dňa 30.5 2014 sa u nás v škole uskutočnila druhá časť projektu CESTA ŽIVOTOM BEZ DROG. Projekt bol zameraný na preventívne protidrogové aktivity spojené so športovou a výtvarnou činnosťou. Hlavným cieľom bolo informovať žiakov štvrtého ročníka ZŠ M. Medveckej o drogách ako alkohol, cigarety a marihuana. Do realizácie projektu sa zapojili tri triedy, ktoré boli rozdelené na 5 skupín. Štyri sa zúčastňovali na aktivitách a jedna tvorila veselú farebnú stonožku. - fotografie -

Na základe výsledkov výstupného testu z uskutočnených aktivít sme vecnou cenou ohodnotili troch najlepších riešiteľov.

Rebeka Vestenická
Kristián Bebej
Lucia Garajová

K dosiahnutým výsledkom touto cestou gratulujeme.

Všetkým zúčastneným vyslovujeme veľké poďakovanie a zároveň pochvalu. Ďakujeme aj triednym učiteľkám štvrtých ročníkov, ktoré sa na projekte spolu so žiakmi zúčastnili. Vďaka ochote riaditeľstva nášho Gymnázia a základnej školy mohli deti prežiť príjemný, hravý a poučný deň detí na našej škole.
Na záver by sme chceli vysloviť špeciálne poďakovanie za kreatívne nápady p. Ing. Kovalikovej a žiačkam kvarty – A. Lonekovej, A. Žuffovej a B. Ulrichovej, ktoré veľkou mierou prispeli k vytvoreniu stonožky.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_ples.jpg