Festivalový plagátVedeli ste, že používaním mobilu každý z nás nepriamo podporuje detskú prácu v Afrike? Vedeli ste, že kúpou ruže nevedomky odoberáme životne dôležitú vodu ľuďom v Afrike pod Kilimandžárom? Napadlo by vás niekedy, že renomovaná svetoznáma benzínová firma už desiatky rokov spaľuje v Afrike zemný plyn ako vedľajší produkt a spôsobuje tak obyvateľom zdravotné ťažkosti? Vedeli ste, že niektoré deti musia chodiť do školy peši aj 6 hodín, že niekde je internet na prídel, že knižnice treba zavrieť, aby ľudia iba slepo poslúchali diktátora?
Toto, aj všeličo iné, čo nezaznieva v každodenných správach – sa už šiestym rokom dozvedáme prostredníctvom medzinárodného filmového festivalu dokumentov  Jeden svet. Vďačíme zaň Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže V.I.A.C. a Združeniu kresťanských spoločenstiev mládeže ZKSM.
A vedeli ste, že my na Slovensku sa máme veľmi, veľmi, veľmi dobre hoci to tiež nezaznieva z každodenných správ? Sme jeden svet. Sme jeden svet????

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejba_s_chlapci.jpg