Študenti nášho gymnázia sa každoročne zapájajú do kampane Červené stužky. Okrem toho, že sme mali v škole niekoľko násteniek, že na hodinách biológie a triednických hodinách prebiehali besedy a PP prezentácie, že sme nosili červené stužky,  prišli sme oblečení v červenom... – t.z. že sme mali náš tradičný školský červený deň (v tento deň študenti mali prísť oblečení v červenom v hornej polovici tela - ako vyjadrenie solidarity s ľuďmi chorými na AIDS)
Aktivita bola spropagovaná prostredníctvom nástenky školskej stránky a členov žiackej školskej rady.

Tohtoročných 65% zapojených do červeného dňa je ďaleko za výsledkom, ktorý sme dosiahli pri našom prvom červenom dni - bolo to 99,7%. Je smutné, že trieda, ktorá bola za akciu zodpovedná - I. A - skončila na predposlednom mieste!!!!!

- výsledky súťaže -

 

Tento rok sme chceli naše aktivity rozšíriť, preto, sme oslovili všetky školy v našom meste: - 2 ZŠ: ZŠ M. Medveckej, ZŠ Š. Šmálika  a 2 SŠ: lesnícke učilište a SPŠ, a 26. 11. o 10,00 sme vytvorili spoločnú TVRDOŠÍNSKU ŽIVÚ ČERVENÚ STUŽKU.
Stužka mala niekoľko stoviek metrov, tvorili ju stovky žiakov a jej „slučka“ bola symbolickým spojením všetkých škôl, lebo ju spoločne vytvorili žiaci všetkých škôl (z každej školy – 1 trieda).

Na obrázku je záber z tvorby slučky. Od nej pokračovali 2 „chvosty. Ako vidíte z fotky, počasie nám moc neprialo, preto nebolo možné odfotiť celú stužku. Mali sme dohodnutý letecký záber, ale nevyšlo nám to, snáď nabudúce.

Na obrázku je mapa nášho mesta a na nej vyznačená trasa stužky. 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

pozvanka_bazantsky.jpg