V mesiaci októbri sme absolvovali aj dve školské exkurzie, ktoré zorganizovala PK spoločenskovedných predmetov.
Prvá z nich bola 9. októbra 2013. Ako tradične, bola spojená s návštevou veľtrhu štúdií (prezentácia vysokých škôl pre budúcich maturantov v NTC Bratislava). Prezreli sme si Národnú radu Slovenskej republiky a porozprávali sme sa aj s podpredsedom NR  Jánom Figeľom a kandidátom do prezidentských volieb Pavlom Hrušovským.

Druhá exkurzia sa uskutočnila 17. októbra 2013. Bola to tretiakmi a septimánmi očakávaná cesta do Osvienčimu. Návštevou Štátneho múzea Auschwitz-Birkenau si študenti prehĺbia dejepisné učivo, ktoré ich v krátkej budúcnosti čaká. Všetci boli s exkurziou spokojní, čo potvrdili aj v písomných vyjadreniach o exkurzii.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zber satstva.jpg