Do tretice všetko dobré. Určite to platí aj pre tohtoročnú aktivitu ku dňu školských knižníc.
Pri príprave podujatia sme sa rozhodli využiť medzipredmetové vzťahy, spojiť slovenský jazyk s dejepisom. A dostali sme sa na začiatok, ku starovekému Grécku – kolíske európskej kultúry. Aby malo podujatie svoje čaro, realizovalo sa v popoludňajších, nočných a skorých ranných hodinách 28. – 29. 10. 2013.  - fotografie -

 

Na počiatku boli báje
Predprípravou podujatia bolo čítanie gréckych bájí v priebehu mesiaca október. Každý žiak si vybral jedného z množstva hrdinov a jeho príbeh prerozprával svojim spolužiakom v prvej časti spomínaného podujatia.

Potulky Gréckom
V druhej časti podujatia mali žiaci možnosť prostredníctvom diapozitívov a rozprávania učiteľa dejepisu navštíviť známe grécke pamiatky.

V jednoduchosti je krása
Aj tak by sme mohli nazvať tretiu časť podujatia, v ktorej sa žiaci pomocou obrázkov oboznámili s odevmi starovekých Grékov. Následne sa sami stali módnymi návrhármi. Pomocou jednoduchých materiálov (plachiet, obliečok, špagátu) vytvorili nádherné modely.

Sparťanská výchova

V štvrtej časti podujatia žiaci preukázali odvahu, solidaritu a chuť súťažiť. V skupinkách sa vybrali hľadať indície ukryté v tmavých chodbách školy. Indície boli písané vo veršoch. Posledná indícia viedla k nájdeniu ohňa (svetla). Nakoniec si žiaci pripravili grécky šalát a usínali v skorých ranných hodinách na tvrdej dlážke školy.

 

Hodnotenie žiakmi:

Noc v škole bola super. Chcela by som to zažiť ešte raz. Najskôr sme sa rozprávali o bájach, potom sme  pozerali diapozitívy a hľadali indície. Strašne ma to bavilo. ML

Najviac sa mi páčila nočná hra. Zaujímavá bola aj prezentácia pána profesora. Bavilo ma, keď sme obliekali spolužiakov a spolužiačky do plachiet a vytvárali sme z nich Grékov. AM

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

obalka_casopis_2.jpg