Na jeseň každého roka vyhlasuje Európska asociácia líg proti rakovine (ECL) Týždeň proti rakovine, ktorý sa tento rok uskutočňuje v termíne 21. 10 – 25. 10.
Počas aktivít Týždňa proti rakovine sa už tradične v piatok (tento rok 25.10.) koná Deň jabĺk, keď v našej škole rozdávame čerstvé šťavnaté jablká, aby sme aj takto pripomínali našim študentom potrebu pamätať na zdravý životný štýl.
Okrem informácií a chutných jabĺčok si aj zasúťažíme.

Na 25. 10. – piatok – vyhlasujeme MEDZITRIEDNU SÚŤAŽ – „APPLEWEAR“.
Pravidlá: 
•    Stačí ak v piatok prídeš v hornej polovici tela oblečený v niektorej z farieb jabĺčka: ZELENÁ, ŽLTÁ, ORANŽOVÁ alebo ČERVENÁ (alebo ich kombinácia)
•    počet zapojených sa bude spočítavať 2 krát za deň (čas, kedy to bude, určíme náhodným výberom)
•    naj „APPLEWEAR“ triedu odmena neminie

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

rozvrh_utorok4_9_17.jpg