7.jún sa stal pre niektorých študentov gymnázia Tvrdošín najočakávanejším dňom roka.  S príchodom prvých letných dní sme sa s nimi vybrali za dobrodružstvom do Paríža. -fotografie-

 

Po náročnej celodennej ceste sme v sobotu nadránom radostne prekročili hranice Francúzska a našou prvou zastávkou bol Phanteon v Latinskej štvrti, odkiaľ sme sa peši presunuli k veľkolepým Luxemburským záhradám, kde sme sa fotili a na lavičkách vychutnávali krásu okolia a tiež prajné slnečné počasie. Naše stopy ďalej viedli v ústrety katedrále Notre Dame, nádhernej a slávnej stavbe, ktorú možno poznáte z filmu Chrám u Matky Božej. Pri tomto chráme  sme si všetci stúpili na zlatú hviezdicu na chodníku, ktorá predstavuje nultý kilometer, odkiaľ sa merajú vzdialenosti od Paríža, a zároveň sme si tým podľa legendy zabezpečili návrat do tohto podmanivého mesta.  Okrem týchto miest sme navštívili aj moderné centrum Pompidou, čarovné múzeum Louvre -známe pre svoju usmievavú slečnu Monu Lisu, a tiež pompézny  zámok Versailles, kde sme si vyskúšali život kráľa Ľudovíta XIV. Najväčším a bezkonkurenčným zážitkom bola však pre všetkých samotná Eiffelova veža, o ktorej sme sa od našej sprievodkyne Zuzky dozvedeli veľa zaujímavých informácií, ale aj tak bol najpresvedčivejším argumentom o jej dokonalosti samotný výhľad z nej.  Na záver našej dobrodružno-spoznávacej cesty sme sa poklonili Napoleonovej hrobke a obišli sme ešte pár skutočne krásnych dobových chrámov... ale nevideli sme len posvätné miesta, ale aj nejaké to nemravné –konkrétne slávny kabaret Moulin Rouge. Výlet sme zakončili veľkolepou a neopísateľne emotívnou plavbou po Seine, kde sme mali možnosť všetky menované pamiatky si prehliadnuť ešte raz a ktorá v nás zanechala krásne spomienky na celý pobyt v Paríži. Aby sme si dlhú cestu domov spríjemnili, oprášili sme v autobuse slová všelijakých ľudových aj moderných piesní a domov sme si okrem suvenírov rôznych druhov priniesli aj kopec zážitkov, nových priateľstiev a nezabudnuteľných spomienok.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy1.jpg