V dňoch 28. – 31. mája 2013 sa v Šali uskutočnila celoslovenská prehliadka detskej dramatickej tvorivosti, kde aj našu školu reprezentoval detský divadelný súbor Dobrozvíťazí so scénickou miniatúrou Hrdý Budžes, ktorú podľa románu Ireny Douskovej napísal Jarko Broz a zrežírovala Zdenka Brozová.  Úlohu Helenky Součkovej si zahrala Agátka Brozová (sekunda) a ostatné pomocné úlohy stvárnila Veronika Mišíková (ZUŠ Nižná). Divadelný súbor skončil síce na druhom mieste v konkurencii piatich najlepších súborov z celého Slovenska, ale v podstate išlo o víťazstvo, keďže prvé miesto porota (z nejakých záhadných príčin) neudelila.

O týždeň neskôr 7. júna 2013 sa konečne Agátke Brozovej (sekunda) podarilo zvíťaziť na celoslovenskej súťaži Dilongova Trstená, kde v druhej kategórii v prednese poézie (Ján Skácel: Dážď) zaujala vynikajúcim textom a adekvátnou interpretáciou tohto skvelého českého básnika v preklade Jarka Broza. -fotografie-

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara2.jpg