V roku 1992 valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 22. marec za SVETOVÝ DEŇ VODY.

V PIATOK bol na našej škole vodný MODRÝ deň. Bola to jedinečná príležitosť pre nás všetkých, pripomenúť si dôležitosť  vody ako základnej podmienky života.  - fotografie - a vyhodnotenie vodného testu

Čo sme mohli v tento deň urobiť?
1.    prísť do školy oblečení v hornej časti tela v MODROM
2.    zúčastniť sa vodného kvízovania o zaujímavú cenu
•    každá trieda ráno dostane test, ktorý budete spoločne riešiť v priebehu celého dňa (do 14,00)
•    vyriešený test treba doniesť najneskôr do 14,00 hod do ZÁSTUPCOVNE
•    pri riešení môžete použiť akýkoľvek zdroj informácií

 

Sprievodné akcie:
•    modrá výzdoba školy
•    PITE VODU Z VODOVODU - zasúťažite si – kto napíše za 1 min najviac slov súvisiacich s pojmom voda

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp2.jpg