Detský divadelný súbor Dobrozvíťazí a divadlo poézie Woland (pracujú pri ZŠ a ZUŠ Nižná a Gymnáziu Tvrdošín pod vedením Zdenky a Jarka Brozovcov) sa v dňoch 21. a 22. marca s mimoriadnym úspechom prezentoval na regionálnej oravskej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti O erb mesta Dolný Kubín a regionálnej prehliadke v prednese poézie a prózy a v tvorbe divadiel poézie Hviezdoslavov Kubín. - fotografie -

Z výsledkov sa môžete potešiť v nasledujúcom prehľade:


DDS Dobrozvíťazí (scénická miniatúra Hrdý Budžesi)
1. miesto - postup na krajskú prehliadku do Žiliny (10. apríla)

Agátka Brozová – osobitná Cena za stvárnenie Heleny Součkovej (jediné ocenenie hereckého výkonu z desiatich divadiel)

Divadlo poézie Woland (inscenácia Ilustrované dejiny trávy)
1. miesto - postup na krajskú prehliadku do Martina (2. mája)

DDS Dobrozvíťazí (inscenácia Štyri očné obdobia)
1. miesto - postup na krajskú prehliadku do Martina (2. mája)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

olympizmus_sutaz.jpg