Týždňový kurz angličtiny pre maturantov s rodeným angličanom

V dňoch 3.-7. decembra 2012 sa na našej škole (Gymnázium Tvrdošín) konal už po štvrtýkrát anglický týždeň pre študentov.  Tridsať hodín konverzačnej angličtiny  študenti opäť privítali s veľkým nadšením. Cieľom posledného intenzívneho kurzu, ktorý bol určený pre maturantov a študentov tretích ročníkov, bolo  zdokonaliť jazykové zručnosti(schopnosti) študentov použitím novej rozsiahlej slovnej zásoby a zároveň tiež zvýšiť sebaistotu študenta pri komunikácii. -fotografie-

Každá hodina obsahovala dve časti: téma podľa maturitného zadania a role-play (dialóg). Pre študentov nie je nič lepšie ako komunikácia s rodeným Angličanom. Prízvuk, výslovnosť a samotný prejav  rodeného Angličana, považovali študenti za veľký prínos k ich príprave na samotnú maturitu z anglického jazyka. Študenti si najviac pochvaľovali role-play, ktoré sa týkali maturitných tém. Každá dvojica študentov ich vytvorila počas týždňa minimálne šesť.

 

Na konci týždňa študenti dostali certifikát ako aj dotazník spokojnosti. Každá odpoveď bola jednoznačne pozitívna. Tu sú niektoré z vyjadrení študentov:

Otázka 1: Boli ste spokojní s kurzom? Splnil vaše očakávania?
Š1: Tento kurz bol veľmi poučný, veľmi mi pomohol, myslím, že sme sa zlepšili v komunikácii. Bol nad moje očakávania.   
Š2: Úplne áno. Bol vynikajúci
Š3: Kurz bol veľmi dobrý. Bola to dobrá skúsenosť.
Š4: Áno. Bola to výborná skúsenosť a pôjdem na tento kurz opäť ak budem mať príležitosť.
Š5: Áno som spokojná. Brala by som aj ďalší týždeň. Nedalo sa to prebrať do podrobna. Ale donútilo nás to viac rozprávať.
Š6: Áno, bol som veľmi spokojný s týmto kurzom. Je škoda, že som tento kurz absolvoval až teraz, a že sa taký kurz nerobí každý týždeň.

Otázka 2: Čo bolo pre vás najlepšie a najužitočnejšie na kurze? Bolo tiež niečo, čo sa vám nepáčilo?
Š1: Najlepšie bolo, že som zistila, že moja angličtina nie je až na takej zlej úrovni, ako som si myslela. Všetkému som rozumela. Mohli sme sa zapájať do konverzácii. Nie je nič, čo by som vytkla tomuto kurzu.
Š2: Bol to veľmi, veľmi, veľmi výborné.
Š3: Role-plays boli super. Bolo to veľmi užitočné.
Š4: Role-play. Bolo to zábavné a pomôže nám to pri maturite.
Š5: Najlepšie bolo, že som všetkému rozumela a naučila sa veľa nových slov a tiež veľa o UK. Nepáčilo sa mi, že niektorí sa rozprávali a rušili ostatných.
Š6: Dobré a užitočné bolo pre mňa všetko. Všetko, čo sme tu preberali sa mi zíde pri maturite ale aj v budúcnosti.

Otázka 3:   Mali by ste záujem o kurz aj pred maturitou?
Š1: Jednoznačne. Takéto kurzy mali bývať už predtým !!!! Určite sme sa viac naučili za tento týždeň ako za celý minulý rok !!!!
Š2: Áno, bolo to veľmi, veľmi, veľmi dobré.
Š3: Áno, bolo by to výborné.
Š4: Áno.
Š5: Kľudne aj 3 týždne.
Š6: Áno. Určite mal.

Otázka 4: Doporučili by ste tento kurz aj iným študentom?
Š1: Áno. Určite by to každému pomohlo.
Š2: Áno, pretože je to výborná učebná pomôcka.
Š3: Áno, doporučil by som tento kurz každému.
Š4: Áno, doporučil.
Š5: Určite áno. Je super počuť rodeného Angličana, jeho prízvuk a výslovnosť a aj hovorovú angličtinu. Som spokojná veľmi!
Š6: Áno. Určite to budú potrebovať a dá sa tu toho veľa naučiť.

Otázka 5:  Iné pripomienky?
Š1: Nie sú žiadne.
Š2: Pár slovenských výrazov ako napr. „počkaj“,“ ešte raz a bez papiera“, boli úplne bez chyby.
Š3: Guy je super !!!
Š4: Nemám
Š5: Guy, ešte príď .
Š6: Nemám

Veľmi by som sa chcela poďakovať nášmu lektorovi Mr. Guy Cheetham, ktorý vytvoril našim študentom veľmi príjemnú atmosféru. Bol výbornou motiváciou pre našich študentov učiť sa anglický jazyk naďalej. Učenie angličtiny by sa nemalo skončiť len úspešným ukončením maturitnej skúšky, ale bude nevyhnutný pre zaradenie sa do života.

- Janka Zbojová -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy2.jpg