Dňa 22. 10. 2012, bol to pondelok, sme sa s našou triednou vybrali na exkurziu.

 

Bolo veľmi chladné ráno a 16 študentov pomaly cupkalo cez námestie Tvrdošína. Cestou sme sa zastavili pri zápalkách a soche Hurbana, aby sme si osviežili vedomosti a rozbehli tak deň, ktorý mal byť plný nových poznatkov. Hneď potom sme nasadli na najbližší autobus a celí uzimení sme sa viezli do Trstenej. Cesta autobusom prebehla pokojne, a tak sme sa vrhli na prvú zastávku – Gymnázium M. Hattalu. Videli sme a dozvedeli sme sa o mnohých osobnostiach z Oravy, ktoré sú tam zvečnené na stenách chodieb. Ďalšou zastávkou bola veža kostola sv. Martina. Zdola sa nezdala taká vysoká, no počas stúpania vyššie a vyššie sa nejednému z nás rozklepali nohy. Výhľad však stál za všetok strach. Potom sme sa pomaly presunuli na námestie M. R. Štefánika, kde sme si povedali o mnohých osobnostiach, napr. Hugolínovi Gavlovičovi, Rudolfovi Dilongovi, Antonovi Kociánovi, Viktorovi Trstenskom, Štefanovi Furdekovi a ďalších.

 

Bolo to síce vyčerpávajúce predpoludnie, ale plné nových poznatkov, príjemných chvíľ a sem-tam aj humoru... -fotografie-

- IV.A -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy2.jpg