Vo štvrtok 27. septembra 2012 sme sa neučili  v triede, ale náš spoločenskovedný seminár sa uskutočnil na pôde Spojenej školy v Nižnej. Pod vedením prof. Mišíka sme si boli pozrieť výstavu o Anne Frankovej. S pomocou vyškolených študentov Spojenej školy, ktorí nás sprevádzali výstavou sme pomyselne prechádzali etapami života Anny Frankovej. Výstava opisovala celý jej život od narodenia až po nešťastný koniec jej života.


Kto to bola Anna Franková?
Anna Franková sa narodila do židovskej rodiny v Nemecku v roku 1929. Keďže situácia v Nemecku sa začala zhoršovať, celá jej rodina sa v roku 1942 presťahovala do Amsterdamu s nádejou, že situácia v Holandsku bude pre židov priaznivejšia, opak bol však pravdou. Museli sa ukrývať v tajných miestnostiach kancelárskej budovy jej otca Otta Franka. V týchto ťažkých časoch si Anna písala denník.

„Ideálny úkryt“
„Zadný dom je ideálnym úkrytom, a hoci tu je vlhko a dom je akýsi krivý, v celom Amsterdame, ba dokonca azda v celom Holandsku by sme sotva našli niečo pohodlnejšie.“
(Z denníka Anny Frankovej)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

bedminton_okres_10_09.jpg