Na mieste, ktoré je najbližšie k severnému pólu, kde napadlo toľko snehu, že nebolo vidieť do dvora, tam kde sa psie záprahy lámali v zákrute a kde si zubaté slnko od zimy ohrýzalo svoje lúče sme boli na lyžiarskom kurze. Útulný penziónik, cesty na svah, nekonečná cesta na vrchol hory po svojich, zamrznutý autobus či výpadok elektriky počas zábavy, zdokonaľovanie jazdy na lyžiach a snowboardoch, utužovanie starých priateľstiev a naväzovanie nových, vychádzky po čipsy či inú poživeň, Twister, gitara a iné Activity, nekončiace debaty dlho do noci, občas malý balans na hrane mantinelu, ale inak úplná pohoda.

Aj takýto bol lyžiarsky kurz 2012 v Oravskej Polhore.

Pre osvieženie spomienok či trochu zdravej závisti  Cool  môžeš zhliadnuť zopár fotografií, ktoré pre nás nafotila Kristína z I.A. Nájdeš ich vo fotogalérii, alebo jednoducho klikni SEM

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

1.jpg