Dňa 26.10.2011 sa uskutočnil poznávací zájazd do hlavného mesta Rakúska - Viedne.

 

VIEDEŇ – pre svoju zaujímavú polohu a bohatú históriu bolo toto mesto právom nazvané Dunajskou metropolou. Pozývame Vás na 1 - denný zájazd do metropoly susedného Rakúska. -Ďalšie informácie v letáku- 

Ako bolo?
Pred pár dňami sme navštívili Viedeň. Ráno sme vstávali s veľkou nechuťou pri predstave, že budeme 6 hodín sedieť v autobuse.
Cesta bola dlhá, únavná ale všetko, čo sme tam zažili a videli, stálo zato.
Ako prvé sme navštívili prírodovedecké múzeum, v ktorom nás najviac zaujali dinosaury a pozostatky pravekých ľudí a ich predmetov, ktoré používali. Bolo to veľmi zaujímavé. Po prehliadke múzea sme išli do múzea oproti, ktoré bolo zvonka rovnaké. Taktiež bolo veľmi zaujímavé.
Jednou z najkrajších pamiatok bolo letné sídlo Habsburgovcov Schönbrun, kde sa nám najviac páčili záhrady.
Exkurziu vo Viedni sme zakončili v Prátri. Tam sa nám páčilo najviac. Tam sme sa všetci vyšantili na rôznych kolotočoch. Škoda, že sme na to mali tak málo času.
Po dlhom dni v historickej Viedni sme navštívili naše hlavné mesto Bratislavu. Boli sme v nákupnom centre Avione.
Sme radi, že sme mali takúto možnosť navštíviť Viedeň. Videli sme veľa zaujímavých a poučných vecí a zažili sme veľa zábavy.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp_2016_s.jpg