Vstávali sme ráno o štvrtej, niektorí aj trošku neskôr a vyštartovali sme na zastávku. Nič nechodilo, až potom vysoký modrý autobus, z ktorého nám kýval pán profesor Mišík a a pani profesorka Hladká.  Kto by bol veril, že je práve náš. Pospali sme si, pojedli sme a už okolo pol desiatej sme stáli pred Národnou bankou Slovenskej republiky. Do peknej budovy sa nám ľahko vchádzalo, až na to, že sme stále kontrolovali, či vyzeráme slušne atď. Pretože okolo nás boli samí vyfrakovaní páni a vykostýmované dámy.  Dostali sme prospekty ohľadom činnosti NBSR.  Pred budovou sme sa ešte pofotili pri soche  Biatecu. (keltská minca nájdená na našom území v Bratislave, razená pravdepodobne v roku 46 p.n.l. Teraz je to symbol NBSR). Potom sme sa vybrali na veľtrh vysokých škôl, kde sme čakali bez kyslíka v rade, ktorý sa akoby zastavil. Študenti tam boli odvšadiaľ, no nikto by sa nenahneval, keby nás tam nebolo tak veľa. Po veľtrhu sme šli rovno pred Bratislavský hrad, kde sme ho trošku poobchádzali, poobzerali sochu Svätopluka a archeologickú lokalitu, pýchu slovenskej histórie. Neskôr cez detektory, pípania a obchytkávania od strážcov parlamentných  priestorov, sme sa dostali do budovy parlamentu.  Dostali sme malú prednášku o štátnych symboloch a videli všetky rokovacie a hlasovacie sály, ktoré sa v reáli zmenšili na rozdiel od našich spomienok na ne z televízie.  Chvíľočku sme debatovali  s pánom poslancom Poliačikom, pofotili sa na poslaneckých kreslách (zúčastnili sme sa celkom úsmevného príhovoru jednej starej dámy, ktorá vyjadrila svoj názor o počtu žien v parlamente) a nakoniec  sme mali besedu s poslankyňou Jurinovou. Po všetkom tom múdrom, čo sme sa naučili, sme išli do Avionu, kde sme niečo nakúpili, oddýchli si atď. Sme radi, že aj vďaka našej škole sme sa my Oktávani a štvrtáci dostali na takéto miesta.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

basketbal_okres_10_07.jpg