BIELA PASTELKA náš BIELO-SIVO-ČIERNY DEŇ              -FOTO-
21. 9. – v stredu si mohol každý „pozrieť„ na svet očami slabozrakých a nevidiacich a vyskúšať si aké pocity zažívajú takto postihnutí ľudia pri rôznych činnostiach - naliať nápoj do pohára, podpísať sa, zaplaťiť, zistiť koľko je hodín, obliecť sa,  či zahrať si šach.  Aktivity sa konali cez prestávku medzi 1. – 4. hodinou v jedálni.
V tento deň sme chceli vyjadriť solidaritu a podporu týmto ľuďom nielen kúpou bielej pastelky ale aj svojim oblečením, oblečení v hornej časti tela v BIELOM, SIVOM alebo ČIERNOM.
Každý, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapojil do tejto akcie, si okrem skúseností a dobrého pocitu, že pomohol zmeniť ľudské osudy, mohol pochutnať na sladkej mrkvičke.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zber satstva.jpg