A máme tu vyhodnotenie Veľkého vodného kvízovania.Víťazná trieda vyhráva dvojhodinový vstup na plaváreň v Nižnej. Výsledky si môžete pozrieť v tabuľke.

výsledky súťaže (pdf)

 

V utorok bude na našej škole vodný MODRÝ deň. Čo musíme pre to urobiť:
1.    prísť do školy oblečení v hornej časti tela v modrom (modré tričká s logom skoly sa dajú kúpiť v zástupcovni)
2.    zúčastniť sa veľkého vodného kvízovania o zaujímavú cenu
•    každá trieda ráno dostane test, ktorý budete spoločne riešiť v priebehu celého dňa (do 14,00)
•    pri riešení môžete použiť akýkoľvek zdroj informácií


V roku 1992 valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 22. marec za SVETOVÝ DEŇ VODY.
Je to jedinečná príležitosť pre nás všetkých, pripomenúť si dôležitosť  vody ako základnej podmienky života.  Voda ako zlúčenina, ako dážď, rieka, more, zapáchajúca stoka, lavína, vrt, strom, medúza, záplava, púšť, les, kalové pole, vyschnuté koryto, slza, prasknutá skala, lány polí, prameň, technológia, energia ...... ako večný zdroj života.

Sprievodné akcie:
•    modrá výzdoba školy
•    plagátiky I. OG a V. OG
•    prezentácie seminaristov

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

lamohlavy_2012_015.jpg