5. októbra 2010 sa 43 študentov maturitných tried pod vedením prof. Mišíka a Vasekovej vybrali do Bratislavy. Cieľom bola účasť na burze štúdií v Národnom tenisovom centre. Vysoké školy zo Slovenska, ale aj zo zahraničia sa prezentovali pred budúcimi maturantmi a vysvetľovali im možnosti vzdelávania. Na svoje si prišli aj výchovní poradcovia, pre ktorých mali pracovníci jednotlivých škôl poskytujúcich vysokoškolské vzdelanie pripravené balíčky informačných materiálov.


Po prehliadke možností vysokoškolských štúdií sme sa presunuli k parlamentnej budove. Čakajúc na vstup do Národnej rady sme si prezreli areál hradu, kde sa pokračuje v jeho rekonštrukcii. O 14:00 si nás prevzal pracovník poverený sprevádzaním exkurzií a po prechode bezpečnostným rámom a dôkladnej prehliadke sme začali prehliadku priestorov nášho zákonodarného zboru. Zoznámili sme sa so štátnymi symbolmi Slovenskej republiky, obrazmi akademického maliara Albína Brunovského, ktoré pútajú pozornosť zahraničných delegácií, potom sme zašli na balkón, odkiaľ sledujú rokovanie novinári a záujemcovia z radov verejnosti a nakoniec nás čakala rokovacia sála. Každý si chcel vyskúšať niektoré z poslaneckých miest, alebo miesta určené vláde a vysokým ústavným činiteľom. Samozrejme, najväčší záujem bol o miesto, ktoré poznáme z televíznych prenosov – rečnícky pult. Asi trištvrte hodiny nám venoval poslanec za KDH Pavol Abrhan. Mal sa čo obracať, aby odpovedal na otázky študentov aj učiteľov. Beseda bola príjemným spestrením návštevy NR SR.
Všetko bolo super – len to počasie. V Bratislave bolo sychravo a veterno a na našej Orave krásne počasie babieho leta.

 

Fotografie z exkurzie


Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zenit_09_01.jpg