Od stredy  14. septembra do nedele 18. septembra 2011 sa žiaci našej školy zúčastnili výmenného pobytu s partnerskou školou v Novom Bydžove. Študentov sprevádzali vyučujúce Ing. Kováliková a Mgr. Košarišťanová.

Na začiatok nám cestu pokazila havária kdesi pri Podbieli (Nižnej?). Tak sme si to obišli cez naozaj krásne hory, ktoré aspoň trochu spestrili  útrpnú 8 až 9 hodinovú cestu.
Praha, najkrajšie hlavné mesto. Metom sme sa dopravili poblíž Pražského hradu, ale naň sme si to museli vyšliapať.
Pražský hrad, Karlov most a nakoniec Václavské námestie, odkiaľ sme všetci odchádzali šťastný a s poloprázdnymi peňaženkami .
V piatok sme si pozreli predstavenie o Ríši Agord (myslím že sa to tak volalo), z ktorého sme všetci odišli poučený o škodlivosti drog a ich návykovosti a hneď na to sme to zabudli.
Naši čechouni nám poukazovali ich školu a potom si zahrali priateľské zápasy s našimi siedmimi ochotnými, pričom naše dievčatá (aj chlapci) hrali fakt dobre.
Potom nás vzali na rozkošný zámoček, ktorý prestal byť rozkošný keď sme sa dozvedeli že pre výzdobu jednej miestnosti muselo zomrieť 150 teliatok!  
V tomto zámočku bolo asi milión tajných chodieb do komnát manželky jeho majiteľa alebo kuchyne, do ktorých nás samozrejme nevzali.
Boli v ňom miestnosti určené výhradne na potreby buď len pánov – herňa alebo len dám – salónik.
Ďalší deň sme strávili s rodinami.
A v nedeľu ďalšia nekonečná cesta autobusom. S prestávkou v Olomouci, na nákupy.
Nakoniec sme šťastne a takmer všetci zdravý dorazili domou.

- študenti sexty -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat.jpg