V piatok 11.3. študenti z nášho gymnázia: J. Kudlačák VI.OG, L. Šprláková II.A a D. Kuchťáková V.OG sa zúčastnili Biblickej olympiády v gymnáziu v Trstenej. Študenti sa na olympiádu pripravovali pod vedením Mgr. Hovancovej.

Obsahom boli 2 knihy z Biblie: Starý zákon – 1 kniha Samuelova Nový zákon – evanjelium podľa Lukáša.
Súťažiaci si svoje vedomosti otestovali v rôznych zaujímavých úlohách ako test, pojmová mapa, práca s biblickými obrazmi a s biblickým textom...
Tohto okresného kola sa zúčastnilo 8 družstiev zo stredných škôl z okresu Tvrdošín a Námestovo. Naši študenti skončili na 4. mieste, k čomu im srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v osobnom živote i pri reprezentácii našej školy.

- Hovancová -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

maturanti_2013.jpg