Divadelné súbory Dobrozvíťazí a Pliaga, ktoré pracujú pri Gymnáziu v Tvrdošíne, dosiahli opäť niekoľko výrazných úspechov na regionálnej divadelnej prehliadke O erb mesta Dolný Kubín 17. marca 2016 v rámci XIV. Kubínskych divadelných dní.

Detský divadelný súbor Dobrozvíťazí s inscenáciou Psina (napísal Jarko Broz – na  motívy Michaila Bulgakova Psie srdce – fantastická hra o nemožnosti naplniť nielen psie sny) zvíťazil v konkurencii najlepších detských súborov z celej Oravy a zabezpečil si postup na krajskú prehliadku Divadelný Medveď v Žiline. V inscenácii účinkujú žiaci kvarty A (A. Saganová, B. Krížiková) a sekundy A (E. Dobrovolská, M. Lorinc, T. Hučalová, A. Veselý, M. Oriešková, Z. Staroňová, T. Jandurová)
Okrem hlavnej ceny boli inscenácii Psina udelené aj osobitné ceny za réžiu (Jarko Broz) a scénickú výpravu (Zdenka Brozová).
Mládežnícky divadelný súbor Pliaga zvíťazil vo svojej kategórii s inscenáciou Zahrajte mi tichučko..., ktorú napísala, zrežírovala aj zahrala Agátka Brozová (kvinta A) ako citlivú monodrámu o svete dieťaťa vo vzťahu k „nechápavému“ svetu dospelých.

18. marca Kubínske divadelné dni pokračovali regionálnou súťažou recitátorov IV. a V. kategórie Hviezdoslavovho Kubína. Gymnázium Tvrdošín reprezentovala Agátka Brozová s prózou Dušana Dušeka Piesok. 1. miesto a postup na krajskú prehliadku Vajanského Martin.

22. marca pokračoval Hviezdoslavov Kubín okresnou prehliadkou I. – III. kategórie, kde sa našim gymnazistom opäť mimoriadne darilo. Emka Dobrovolská v III. kategórii prednesu poézia a Martin Lorinc v III. kategórii prednesu prózy (obaja zo sekundy A) získali prvé miesta a postup na krajskú prehliadku Vajanského Martin.
Oba prednesy boli príjemným zakončením „jarnej žatvy“ tvrdošínskych gymnazistov.
Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov na krajských prehliadkach.

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

maturanti_2013.jpg