Dňa 4. februára 2016 sa na základnej škole M. Medveckej, uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády .

Našu školu  úspešne reprezentovali žiaci sekundy Zuzana Staroňová, Martin Lorinc a Alex Veselý a z tercie nás reprezentovala Barborka Bôžeková  a Alica Maďarová.

Alex Veselý skončil na peknom druhom mieste, Zuzana Staroňová obsadila piate miesto a Martin Lorinc  deviate miesto. V tejto kategórií súťažilo 24 žiakov z celého okresu.

Barborka Bôžeková skončilo na peknom treťom mieste a Alica Maďarová na desiatom mieste. V tejto kategórii bolo 25 súťažiacich. Naše dievčatá už tohto roku nemajú geografiu a napriek tomu veľmi úspešne reprezentovali. Barborka a Alex pravdepodobne postúpia aj na krajské kolo do Žiliny.

Všetkým k peknému úspechu gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Poznámka: urobili sme aj zopár fotografií (nanešťastie nie sú veľmi kvalitné, ale hádam potešia)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zenit_09_01.jpg