Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline v spolupráci so študentskou organizáciou FRI Students Klub a občianskym združením Nexteria organizovala 4. decembra 2015 regionálne  kolo súťaže v stavbe a programovaní robotov FLL, ktorého sa po prvýkrát zúčastnili aj naši sekundáni pod označením PanaRobots, v zložení: A. Klčo, A. Ferenčík, M. Ujmiak, A. Veselý, M. Oriešková, P. Betušťák, D. Jurina. V silnej konkurencii 12 tímov, kde boli aj tri bratislavské tímy a už stabilne sa zúčastňujúce a vyhrávajúce družstvá, sa náš nováčik popasoval s výzvou a obsadil v konečnom zúčtovaní skvelé piate miesto. Je to veľká motivácia a zároveň pozvánka aj pre ďalších záujemcov z iných tried do  konštruovania a programovania robotov v našej škole, kde v učebni informatiky P1 sa môžu  venovať tejto ušľachtilej činnosti. Ďakujeme za sponzorstvo rodičov na chod tohoto finančne nákladného koníčka a za ďalšie sponzorstvá dopredu srdečne ďakujeme.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zenit_09_01.jpg