Žiačka Gymnázia v Tvrdošíne, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Karina Šprláková (tercia A) sa so svojím príspevkom na tému Čo by dospeláci nemali robiť deťom zapojila do celoslovenskej literárnej súťaže Dieťa medzi paragrafmi – Práva detí očami detí. Súťaž vyhlasuje Rada pre práva dieťaťa v spolupráci s Fakultou masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a finančnou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia. Ide o súťaž literárnych a žurnalistických príspevkov, v ktorých deti základných škôl vo veku 7 – 15 rokov reagujú na problematiku ľudských práv z pohľadu dieťaťa.. Témy súťažných prác: ČO BY DOSPELÁCI NEMALI ROBIŤ DEŤOM, ČO NESMÚ ROBIŤ DETI DEŤOM, DIEŤA MÁ DVE RÚČKY – JEDNU PRE MAMU A JEDNU PRE OCKA.
http://www.prava-deti.sk/kristalova-lastovicka/celoslovenska-literarna-sutaz-dieta-medzi-paragrafmi-prava-deti-ocami-deti/

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

ples_2016.jpg