V dňoch 23. – 27. 11. 2015 sa žiaci našej školy mali možnosť zúčastniť „Anglického týždňa“. 21 študentov na 5 dní vymenilo bežné vyučovanie za čisto anglické. Nemuseli ísť preň do Anglicka alebo Ameriky, ale americký učiteľ, Ryan Knowles, prišiel z Chicaga k nim. Spoločne si užili hodiny plné aktivít, ktoré im pomohli prekonať zábrany rozhovoriť sa po anglicky. Každý deň sa naučili nové slovíčka, precvičili tie, ktoré už vedeli, zlepšili si plynulosť v hovorení a inšpirovali sa aj medzi sebou navzájom. Kto nechcel sklamať svoj tím, musel sa snažiť pri súťažiach a úspechy zase podnecovali k ďalším výkonom. Aj samotný lektor, svojou dynamickou osobnosťou, bol pre deti motivujúci. Ich radostné nadšenie bolo neraz počuť aj cez zatvorené dvere.

Aj touto cestou mu ďakujeme za čas strávený s nami a tiež ďakujeme vedeniu nášho Gymnázia, že takúto akciu umožnilo a organizačne zabezpečilo. Thank you!

-zdz-

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

cezpolny_beh_kraj_2012_01.jpg