Pri príležitosti Svetového dňa vody sme vyhlásili ďalšiu triednu súťaž, ktorej zadanie znelo: Zozbierajte čo najväčší počet vizuálnych záznamov (fotiek) rôznorodých podôb vody v rozmanitých prostrediach a v rôznych skupenstvách.

 

Do súťaže bolo prihlásených 121 fotografií zo 4 tried: SKA (34), KTA (53), OKA (29), 1. A (25).

62 fotografií nevyhovovalo podmienkam súťaže:
•    neuvedené – čo, kde, kto, kedy: SKA (34), OKA (29)
•    nesprávny alebo neexistujúci dátum: KTA (6), 1. A (1)
•    jedna podoba – ten istý záber – niekoľkokrát: SKA (7)

15 najzaujímavejších fotografií POSTÚPILO DO FINÁLE a boli na výstave. O víťazovi rozhodlo hlasovanie.
Do hlasovania sa mohol zapojiť každý študent alebo učiteľ. Hlasovanie bolo dobrovoľné, napriek tomu  bolo 24 NEPLATNÝCH hlasovacích lístkov.

Výsledky hlasovania:
1.    miesto: fotografia č. 7 autor neznámy (SKA)
2.    miesto: fotografia č. 9 autor p. p. Mišík
3.    miesto: fotografia č. 13 autor E. Korbeľová (1. A)

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

lyziarsky_2012s.jpg