Detský divadelný súbor Dobrozvíťazí, v ktorom účinkujú aj naši študenti (Emka Dobrovolská, Tánička Jandurová, Timka Hučalová, Martinka Oriešková, Martin Lorinc,  Alex Veselý – všetci u prímy – a Agátka Brozová – kvarta) si v konkurencii najlepších detských divadelných súborov Žilinského kraja opäť počínal výborne a zvíťazil. Na krajskej prehliadke Vajanského Martin sa súbor predstavil veršovanou inscenáciou V raždí (podľa Agáty), ktorú napísal jeho dvorný dramatik  Jarko Broz a režírovala Zdenka Brozová. V dňoch 19. – 21. júna sa Dobrozvíťazí predstaví na celoslovenskom Hviezdoslavovom Kubíne. -foto-
Na tej istej krajskej prehliadke Vajanského Martin sa predstavili v prednese poézie a prózy tri naše študentky Anička Saganová (tercia), Emka Dobrovolská (príma) a Agátka Brozová (kvarta), pričom Emka a Agátka si odniesli diplomy za pekné tretie miesta vo svojich kategóriách.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

obalka_casopis_2.jpg