10. marca 2015 boli  v Bratislave ocenení víťazi súťaže Vráťme knihy do škôl. Súťaž  prebiehala v mesiacoch október – február. Štvrtý ročník súťaže  zaznamenal rekordný počet príspevkov, takmer 22.000. Žiaci/študenti si mohli prečítať ľubovoľnú knihu podľa vlastného výberu a následne v krátkosti popísať, prečo si danú knihu vybrali a čo im  jej prečítanie dalo. Žiaci sa zaregistrovali na  web kníhkupectva www.abcknihy.sk, nahrali svoj príspevok a boli zaradení do žrebovania o hodnotné ceny. Cieľom súťaže Vráťme knihy do škôl je podporovať čítanie a pozitívny vzťah ku knihám.

Do súťaže sa zapojili aj žiaci nášho gymnázia. Medzi ocenených v kategórii stredné školy sa dostal Andrej Ťapaj z prímy.

Srdečne blahoželáme!

http://www.blogabcknihy.sk/pozname-vyhercov-sutaze-vratme-knihy-do-skol-ste-tam-aj-vy/

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

pozvanka_bazantsky.jpg