Bronzová medaila z olympiády vo francúzskom jazyku patrí od štvrtka Gymnáziu TVRDOŠÍN.  Získala ju naša žiačka Alica Maďarová zo sekundy v kategórii 1A na uplynulom krajskom kole olympiády FRJ, ktoré sa konalo 12. marca 2015 v Žiline.
Pre Alicu je účasť na olympiáde FRJ cenná nová skúsenosť, ktorú iste zužitkuje pri každodennej príprave na vyučovanie. Tešia ju nielen krásne ceny, ktoré získala za umiestnenie (v školskom i v krajskom kole), ale aj fakt, že robí dobré meno svojej škole Gymnáziu TVRDOŠÍN.

Na olympiáde FRJ sa zúčastnili dve žiačky našej školy. Sme radi, že sa dievčatá úspešne prebojovali až do krajského kola. Podobný úspech im želáme i do budúcna.

Félicitations - Gratulujeme

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

lyziarsky_2012s.jpg