Dňa 14.12.2014 sa študentky septimy A zúčastnili na stretnutí zahraničných študentov a ich hosťujúcich rodičov na Slovensku v Čičmanoch. Študenti z Thajska, Mexika, Argentíny, Brazílie, Dominikánskej republiky a Talianska prišli na študijný pobyt na Slovensko prostredníctvom agentúry AFS. Nádherné prostredie, príjemná atmosféra, skvelí ľudia a výborné jedlo (slovenská kapustnica a tradičné jedlá z exotických krajín) vytvorili pre naše študentky nezabudnuteľný zážitok. S agentúrou AFS spolupracuje naša škola od minulého šk.roku, kedy naši študenti prostredníctvom AFS navštívili a následne hosťovali rovesníkov v rámci triednej výmeny z talianskej školy v Rimini.
AFS ďakujeme za túto možnosť, stať sa súčasťou ich programu, ako aj za možnosti, ktoré ponúkajú študentom (výmenné pobyty, štúdium v zahraničí, dobrovoľníctvo...). Už sa tešíme na ďalšie stretnutie.                                      - foto -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejbal_obvod_zs_thumb.jpg