V piatok 5. 12. 2014 sa v Dome kultúry v Trstenej uskutočnilo odovzdávanie cien víťazom celoslovenskej výtvarnej súťaže kolektívov žiakov II. stupňa základných škôl a študentov osemročných gymnázií. Vyhlasovateľom súťaže je MŠVV a Š SR, organizátorom  - Kvapka, nezisková organizácia. Súťaž dáva priestor na výtvarnú prezentáciu názorov žiakov a študentov na stav životného prostredia vo svojej krajine i za jej hranicami, na spôsoby jeho zlepšenia. Výtvarné práce do súťaže zaslali študenti sekundy (J. Baláž, L. Frolek, B. Bôžeková, K. Šprláková, D. Vajduľáková, V. Gregorec, K. Dujčáková) a kvinty (S. Jančeková, A. Loneková, J. Kozoňová).

Ocenenie získali:
I. kategória – B. Bôžeková, K. Šprláková, D. Vajduľáková,
III. kategória – S. Jančeková, J. Kozoňová, A. Loneková.

Blahoželáme!
- FOTOGRAFIE -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

anna frankova_1.jpg