V piatok 28. novembra 2014 prebehla súťaž Náboj Junior. Náboj Junior je medzinárodná matematicko - fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základnej školy a prvého stupňa osemročných gymnázií. Celá súťaž trvala 120 minút, počas ktorých sa tímy snažili na jednom zo súťažných miest vyriešiť čo najviac príkladov. V náboji nešlo o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí. Úlohy vyžadovali istú dávku invencie a dôvtipu.
Náboj Junior prebieha súčasne na mnohých miestach po celej Českej a Slovenskej republike, u nás najbližšie na Gymnáziu v Trstenej.

Z našej školy sa súťaže zúčastnili dve družstvá:
A.    Agáta Brozová (kvarta), Erika Klčová (kvarta), Andrea Hurajová (kvarta), Alica Maďarová (sekunda)
B.    Patrik Kecera (tercia), Anna Loneková (tercia), Katarína Vajduliaková (tercia), Katarína Káziková (tercia)

V jednotlivých miestach sa súťaž vyhodnocoval osobitne – družstvo A našich žiakov skončilo spomedzi 15 súťažiacich tímov v Trstenej na 1. mieste. K výhre im gratulujeme.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejbal_obvod_zs_thumb.jpg