Detský divadelný súbor Dobrozvíťazí, ktorý úspešne reprezentoval aj naše gymnázium (Emka Dobrovolská, Tánička Jandurová, Timka Hučalová, Maťka Oriešková, Martin Lorinc  a Alex Veselý – všetci z prímy) 60. ročníku celoslovenského Hviezdoslavovho Kubína, pokračoval vo svojich tohtoročných úspechoch aj v auguste a septembri. Najskôr koncom augusta prijal pozvanie na sprievodné podujatie Scénickej žatvy (92. ročník festivalu najlepších slovenských amatérskych divadelných inscenácií vo všetkých kategóriách) v Martine. Malí divadelníci svoju inscenáciu Večierok u Setergrenovcov (napísal Jarko Broz a režírovala Zdenka Brozová) odohrali v otvorenom priestore na námestí pred Slovenským komorným divadlom.

- fotografie -

Vrcholom sezóny bola účasť na nesúťažnom medzinárodnom inšpiratívnom festivale Divadelná Chalupka v Brezne. Počas troch dní divadelný súbor odohral štyri predstavenia, pred plnými divadelnými sálami v Brezne a jeho okolí, pričom na poslednom z nich sedelo v sále vyše 400 divákov, ktorí nešetrili potleskom. Treba dodať, že potlesk bol naozaj zaslúžený, pretože partia malých (8 – 11 ročných) divadelníkov je na svoj vek mimoriadne zohratá a svojim vedúcim robila radosť nielen na doskách, ktoré znamenajú svet, ale počas celého trojdňového pobytu na Horehroní. Mimoriadne príjemným a veselým spestrením festivalových dní bola autogramiáda Zuzany Kronerovej, známej slovenskej herečky, ktorá je krstnou mamou Divadelnej Chalupky. 
(jkb)

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

maturanti_2013.jpg