Gymnázium Tvrdošín sa skladá z rôznych osôb a vecí, ktorými sa môže pýšiť. Jednou z nich je novovytvorená tanečná skupina, ktorá vznikla celkom náhodne...pani profesorka Marković dala minulý rok dokopy šiestich študentov terajšej sekundy A, aby na plese priniesli ostatným študentom trošku radosti a nádeje na lepší pocit zo študovania a aby všetkým ukázali, že tanec ľudí spája, a že z plesu nie je potrebné odchádzať po programe, práve naopak. Keďže títo šiesti sekundáni mali na plese veľký úspech, chceli s tancovaním pokračovať. V máji, po odchode maturantov, sme teda znova dali hlavy dokopy (a zopár nám ich veru aj pribudlo..) a vytvorili sme tanečnú skupinu, ktorej názov –„la esperanza“ (čo po španielsky znamená „nádej“) reprezentuje nádej na lepší študentský aj mimoškolský život na našej škole, nádej, že tancom dokážeme spojiť všetky triedy a učiteľov, aby sme ukázali to, čo sa o našej škole povestne šíri už 21 rokov...sme malá škola, ale je tu rodinná atmosféra, vďaka ktorej nás je stále viac.
(Už čoskoro ) v hlavnej úlohe: ...Adrián Palider, Katarína Vajduliaková, Ondrej Palider, Tamara Vidiečanová, Anna Saganová, Bianka Krížiková, Martina Vranová, Monika Vranová, Jakub Plávka, Marek Vrobel

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy_plagat.jpg