Detský divadelný súbor Pliaga (Agátka Brozová, Livka Obtulovičová a Lucka Jurinová – všetky z tercie A) zvíťazili na okresnom kole (O erb mesta Dolný Kubín), kde Agátka okrem toho získala aj osobitnú cenu za herecký výkon.  V oklieštenej podobe (už bez Lucky) sa dievčatá zúčastnili krajského kola Detský divadelný medveď v Žiline, kde po zrušení kategórie scénických miniatúr museli bojovať medzi veľkými súbormi. Napriek tomu sa dievčatám podarilo získať 3. miesto a odporúčanie na celoslovenský festival detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka v Šali. Dievčatá uviedli inscenáciu Ružové obdobie, za ktorej scenár získala Agátka aj osobitnú cenu za tvorivý prínos.
Divadelnému súboru blahoželáme a prajeme, aby ho programová rada Zlatej priadky zaradila do programu celoslovenskej prehliadky.

Pripájame link na článok v SME:
http://zilina.sme.sk/c/7173418/konal-sa-detsky-divadelny-medved.html

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

mep_10_01.jpg