Začiatkom februára sme sa zúčastnili výmenného pobytu Tvrdošín – Rimini, ktorý zorganizovala pani profesorka Zbojová, prostredníctvom AFS INTERCULTURA SLOVAKIA.

 

Hlavným cieľom pobytu bolo zdokonalenie sa v anglickom jazyku, ale určite sme tam nešli iba kvôli tomu. Bolo to aj o tom, aby sme si na chvíľku vyskúšali trochu iný typ života v inej krajine, aby sme mohli porovnať v čom sa odlišujeme, v čom zaostávame, alebo naopak v čom je to u nás lepšie. Rimini je mesto o dosť väčšie ako Tvrdošín, je to turistická destinácia, pretože sa nachádza pri mori, takže logicky je tam oveľa viac možností ako v Tvrdošíne. Treba ale uznať že Tvrdošín má zase iné prednosti (nie je ich veľa, ale má). Každopádne, pre nás bol tento pobyt vynikajúca skúsenosť, nie len preto, že sme spoznali skvelých ľudí, ale aj preto že sme navštívili zaujímavé miesta, pamiatky, ako napr. San Maríno, z ktorého sme síce moc nemali, pretože nám nevyšlo počasie a kvôli hustej hmle sme boli radi že sme videli pred seba a myslím si, že výhľad bolo lepšie odfotiť si z pohľadnice. Okrem San Marína sme však navštívili aj historické mestá ako Ravenna alebo Santarcangelo, navštívili sme pamiatky v nich a ja osobne si myslím, že to určite stálo za to. Čo sa týka Talianov, myslím si, že sú povahovo pomerne odlišní, otvorenejší a aj napriek prvotným obavám kvôli komunikácii sme s nimi bez problémov dokázali nadviazať kontakt. Nakoniec sme zistili, že to vôbec nie je také hrozné a po pár dňoch nám komunikácia nerobila žiadny problém a môžem povedať, že naša angličtina sa určite posunula na vyššiu úroveň, hlavne čo sa týka rozprávania. Ku koncu by som chcel v mene všetkých zúčastnených poďakovať pani profesorke Zbojovej a pani profesorke Trabalkovej za organizáciu a aj za to, že to s nami vydržali. Zvládli to perfektne.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

2.jpg