Dňa 6.2.2014 sa na ZŠ Márie Medveckej na Medvedzí uskutočnilo Okresné kolo geografickej olympiády. Našu školu reprezentovalo 5 žiakov v troch kategóriach:

Alica Maďarová  - príma A
Marián Dzurik – sekunda A
Katarína Vajduliaková – sekunda A
Radka  Kubíková – tercia A
Miroslava Hladká – tercia A

 


S veľkou radosťou konštatujeme, že naša škola bola úspešná. Alica Maďarová získala 1. miesto s najvyšším počtom bodov zo všetkých zúčastnených žiakov a postupuje do krajského kola.
Radka Kubíková získala 2. miesto a to prvé - jej ušlo len o vlások.
Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy, za ich čas a štúdium nad rámec svojich povinností. Osobitné poďakovanie patrí terciánkam, ktoré v tomto šk. roku ani geografiu nemajú.

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

logo_cb_1.jpg