Aj túto jeseň zorganizovala LIGA PROTI RAKOVINE workshop pre pedagógov a študentov škôl, kde sa vyučuje onkologická výchova.
Tohtoročný workshop  so zaujímavým, inšpiratívnym a poučným programom bol v Bratislave a zúčastnila sa ho profesorka PaedDr. Iveta Ťapáková s 2 študentkami zo IV. S – Denisou Medveckou a Evou Štefanidesovou.
V Bratislave sme získali cenné informácie o kampani Týždňa proti rakovine, ktorý sa tradične týka prevencie a podpory zdravia. Tento rok bola kampaň cielená na mladých a chcela vtipným spôsobom vyzvať ľudí k tomu, aby sa minimálne zamysleli, či je dnes hrdina ten, kto sa prezentuje s cigaretou v ruke a neprimeranou dávkou alkoholu v krvi alebo ten, ktorý sa týmto neduhom vyhýba.
Kampaň SuperHero alebo SuperZero? chce formou recesie v motíve známych super-hrdinov zaujať. Navštívte stránku kampane superzero.sk a dozviete sa viac o tom, čo všetko alkohol a cigarety pri dlhodobom a nadmernom užívaní môžu spôsobiť.
Okrem odborných prednášok dievčatá zažili aj ukážky zmysluplne stráveného voľného času s hosťami workshopu karateristom a kickboxerom Romanom Volákom(  a tanečnicou a choreografkou Melániou Kasenčákovou. Zaujímavým spestrením bola aj plavba loďou do Heinburgu. Všetky získané informácie a skúsenosti sme zúročili pri organizovaní Týždňa proti rakovine a Dňa jabĺk na našej škole. - fotografie -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

nrsr_2015_002.jpg