V tomto školskom roku sa nám podaril vynikajúci výsledok v jazykových súťažiach:

Dňa 30. apríla 2012 sa v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo olympiády v španielčine. Študentke II.A Martine Stančíkovej sa v ňom darilo a obsadila pekné 5. miesto v kategórii A.

Srdečne blahoželáme a tešíme sa z úspechu. Staršie správy z olympiád

Dňa 09. februára 2012 sme v krajskom kole Olympiády v španielskom jazyku získali nádherné PRVÉ MIESTO vďaka MARTINE STANČÍKOVEJ v kategórii A. Táto študentka II.A triedy postupuje do celoštátneho kola v termíne apríl 2012 v Bratislave. DRŽÍME PALCE!!!
Zároveň sa tešíme z umiestnenia MÁRIE KOVÁČOVEJ zo IV.A, ktorej sa podarilo prebojovať na pekné TRETIE MIESTO v krajskom kole tzv. španielskej olympiády v kategórii C.

V piatok 17. februára nás nemenej úspešne reprezentovala v krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2.A DENISA MEDVECKÁ z II.S nášho gymnázia, pretože obsadila DRUHÉ MIESTO.

BLAHOŽELÁME a veríme, že dievčatám-jazykárkam sa bude aj naďalej dariť!

B. Balážová, predmet. komisia CUJ

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

logo_cb_1.jpg