Vážení gymnazisti, je to už realita, prekonali sme počiatočnú neistotu, rozpaky aj neochotu niektorých a náš zámer sa stal plnohodnotným skutkom a krásnym, sympatickým gestom. Adoptovali sme si na diaľku 14-ročné dievčatko z Kene. Volá sa Jane Elizabeth Onyango (na fotografii).

 

 

Výber konkrétneho dieťaťa bol veľmi ťažký. Nakoniec rozhodoval vek aj škola, ktorú navštevuje, nakoľko aj od toho závisí cena školného.

Tešíme sa z toho, že sme nezostali ľahostajní a potrebnú sumu 300 eur sa nám podarilo vyzbierať veľmi rýchlo. Zapojili sa všetky triedy, až na tri výnimky.

Zbierka je však otvorená stále, umožníme tak Jane chodiť do školy aj budúci školský rok. Využijeme na to aj Vianočné trhy, ktoré sa budú konať v našej škole a výťažok z nich odložíme na ďalšiu splátku v budúcom roku.

Milí študenti a pravdaže aj pedagógovia, všetkým čo prispeli, patrí veľká vďaka!

Na našej www stránke nájdete oficiálny certifikát (už čoskoro :)) o adopcii a pravdaže aj najnovšie informácie. Teraz sa môžeme tešiť na listy z Afriky, a hlavne z toho, že pomáhame.

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

workshop_ba.jpg