alebo nebuďme ľahostajní a nevšímaví!

ZAČÍNAME!!! A veríme, že naše predstavy sa stanú realitou: umožníme svojimi dobrovoľnými príspevkami rovesníkovi v Keni chodiť do školy. Pretože verte či neverte, ale tam takáto samozrejmosť vôbec nie je samozrejmosťou. Viete si vôbec predstaviť, že v dospelosti nebude môcť spomínať na našepkávanie pri písomkách, na zotieranie tabule, na najlepšieho či najhoršieho učiteľa?

Skúsme mu nejaké tie spomienky na školskú minulosť do budúcnosti dopriať. My si to môžeme dovoliť. Stačí za celú školu vyzbierať 300 eur, ale to už všetci viete.

Zbierka už vypukla. V každej triede sú informátori – tí , ktorí sa zúčastnili besedy s členkou organizácie NAROVINU, prostredníctvom ktorej sa adopcia uskutoční. Pozri fotky zo spomínanej akcie.

V najbližších dňoch bude známe už aj meno chlapca či dievčaťa, pre ktorého budeme všetci síce ďalekí, ale verme, že tí najúžasnejší adoptívni rodičia!!!

A keďže rodičovstvo je ťažká vec, všetkým vopred veľká vďaka!!!

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_13_14_001.jpg