Jane Elizabeth Anyango - Stálym návštevníkom tejto stránky určite neuniklo, kto  je nositeľom tohto mena. Ale pre tých, ktorí si práve teraz možno prvýkrát pozerajú našu stránku je tu pár starých ale aj nových informácií:

Jane Elizabeth Anyango, je dievča z Kene, bývajúce aj so svojou rodinou v slame v Nairobi. Naša škola ju „adoptovala na diaľku“ už pred ôsmimi rokmi, keď mala dvanásť rokov. Dlhodobo jej pomáhame so štúdiom v ťažkých podmienkach a každý rok sa skladáme na školné, na nové pomôcky do školy, ale dokonca aj na cukor, múku a iné veci, ktoré u nich nemusia byť úplnou samozrejmosťou.
Prečo to celé teraz spomíname? Lebo Jane Elizabeth má teraz už dvadsať rokov a končí strednú školu. V jej živote nastáva nová etapa – možnosť študovať na Vysokej škole.
Aj keď pre nás to vyzerá celkom zvyčajne, byť dievčaťom v Keni v skutočnosti značne komplikuje možnosti. Nie je úplne bežné, aby  dievčatá v Keni mohli mať vzdelanie a preto je naozaj obdivuhodné, ako sa snaží a že sa rozhodla aj pre tento krok k jej lepšej budúcnosti.
Budeme radi za akýkoľvek finančný príspevok na ďalšie štúdium Jane Elizabeth (príspevky odovzdávajte svojim triedny učiteľom).
ĎAKUJEME!

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara2.jpg