Takto zhodnotili výlet na plaváreň do Dolného Kubína študenti z kvinty, kam na vybrali vlakom v stredu 12.10. 2016 popoludní.

            V tomto školskom roku sa kvinta z Gymnázia v Tvrdošíne zapojila do projektu v rámci programu eTwinning, ktorý sa volá "eSwimming, eRunning, eTwinning". Jeho cieľom je posilniť záujem mládeže o šport, získať lepšiu fyzickú kondíciu, zmysluplne tráviť voľný čas, trochu si zasúťažiť a zároveň sa zlepšiť v anglickom jazyku. Jednou z aktivít projektu je preto aj návšteva plavárne.

           

Po krátkom rozcvičení si študenti zmerali čas v plávaní na 100 m voľným štýlom. Zatiaľ je najzdatnejším plavcom z chlapcov Marek Vróbel a z dievčat Bianka Krížiková. Udržia si prvenstvo aj nabudúce? Študenti budú trénovať a na jar si porovnajú, o koľko sa zlepšili. Po vyčerpaní síl na plávanie nasledoval relax vo Vodnom svete, kde sa od radosti aj spievalo.  Potom krátky nákup v supermarkete a cesta vlakom domov, čo tiež bolo nepochybnou súčasťou dobrodružstva. 

            Pri pohľade na spokojné tváre študentov sa dá s istotou konštatovať, že takéto aktivity naozaj majú zmysel.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

olympizmus_sutaz.jpg